Jdi na obsah Jdi na menu
 


Border Collie Classic 8.-9.8.2009

10. 8. 2009

Vyrazili jsme společně s Katkou a Awarkem a Radkem ve funkci řidiče a realizačního teamu ve čtvrtek večer. Cesta byla dlouhá, ale zvládla ji celá lidská i psí posádka. V pátek brzo ráno jsme dorazili do Bettembourgu. Chvilku jsme bezradně hledali volná místa por stany, ale nakonec jsme se vmáčkli do české vesničky, která byla nejpočetnější ze všech zúčastněných zemí.

V pátek jsme sledovali, jak běhají psi kategorie 1. Bylo jich spousta moc šikovných a Roy s Jančou Lejskovou si odnesli krásný pohár. (Určitě bude mít na svých stránkách podrobnější informace :-)).

Protože známých bylo hodně, večery byly hodně zábavné. Hlavně sobotní, kdy jsme se pustili i do skupinových tanců a pod vedením Nikol vytvořili "vystoupení" i na Duhovou vílu, což se velice líbilo zahraničním účastníkům.

V sobotu už vypukly velké závody. Běželi jsme dvakrát jumping a dvakrát open. Parkury se mi líbili. Byly pěkně běhavé a zajímavé. Až na odpolední jumping, který byl hodně technický, plný stahovaček a překážek blízko sebe. Je to zvláštní, ale zrovna tenhle jsme jako jediný parkur doběhli bez disku. Bohužel spadly laťky a bylo z toho 48. místo (z 240) se ztrátou 3 sekundy na prvního. Ostatní sobotní běhy byly s diskem, ale mám radost hlavně z toho, že Hoky neshazoval, kromě toho jumpu. To je prostě zákon schválnosti.

Obrazek

Obrazek

V neděli jsme ještě běželi jump a open a nebýt toho, že jsem zaspala u jedné skokovky a nepomohla Hokymu s oběhnutím, mohl být jumping povedený.

Závody byly moc pěkné a dobře zorganizované. Sledování obou parkurů přes uličku bylo skvělé, i když někdy bylo potřeba skandovat na obou stranách současně.

Za krásné fotky díky Tomáši Seemannovi.

 

Náhledy fotografií ze složky BCC Lucembursko 2009